Nieoficjalne spolszczenie Prisoner of Ice dostępne w sieci

News 24 lipca 2024 2 minut
Przez większość lat 90' polskie lokalizacje gier nie były czymś naturalnym. Raczkujący w naszym kraju rynek dystrybucyjny najczęściej dosarczał angielskie wersje językowe produktów z Zachodu. W taki sposób ominęło nas praktycznie całe portfolio firm LucasArts czy Sierry, które polskich wersji nie posiada do dnia dzisiejszego. Na szczęście w sieci działają osoby lub grupy, które hobbystycznie tworzą spolszczenia klasycznych tytułów. Tym razem padło na Call of Cthulhu: Prisoner of Ice.

Tytuł ten być może znacie z CD-Action, które zamieściło grę jako pełną wersję w numerze 01/1999. Kiedyś dany tytuł można było poznać jedynie w taki spsoób. Call of Cthulhu: Prisoner of Ice to klasyczna przygodówka osadzona w uniwersum stworzonym przez H.P. Lovecrafta, w której gracze wcielają się w rolę młodego oficera, porucznika Ryana, służącego na pokładzie brytyjskiej łodzi podwodnej HMS Victoria podczas II wojny światowej. Gra rozpoczyna się w Arktyce, gdzie okręt podwodny podejmuje misję ratunkową, mającą na celu uratowanie profesora Johna Westa i zabezpieczenie tajemniczych skrzyń przewożonych na pokładzie niemieckiego statku.

Spolszczenie do Prisoner of Ice

Fabuła szybko nabiera mrocznego tonu, gdy okazuje się, że jedna ze skrzyń zawiera pradawne stworzenie o ogromnej mocy – tytułowego więźnia lodu. Potwór uwalnia się, a Ryan musi stawić czoła nie tylko fizycznym niebezpieczeństwom, ale także zagrożeniom o charakterze nadprzyrodzonym, inspirowanym mitologią Cthulhu.

Prace lokalizacyjne rozpoczęły się w maju ubiegłego roku i zostały wykoanne przez dwóch użytkowników o nickach goliat oraz Van Brok. Duże wyrazy uznania za cierpliwość i wytrwałość.  Efekt końcowy można pobrać na łamach serwisu grajpopolsku.pl. Spolszczenie jest kompatybilne z edycją CD, a także wersją dostępną na platformie gog.com w kwocie 19,99 zł.

Autor: Przemo
Miłośnik przygododówek od najmłodszych lat. Stawiał pierwsze kroki z grami na konsoli Pegasus. Ulubiony styl graficzny to 2,5D, najlepiej utrzymany w mrocznej, pełnej grozy scenerii. Zwolennik kryminałów, kosmosu oraz prac w drewnie.

Przeczytaj również